REEDE, 17, Juuni 2011

Kaartide uuendamise videoõpetusTEISIPÄEV, 12, Aprill 2011

GPS kaartide kasutamine arvutis

Garmini kaarte on võimalik kasutada ka arvutis (PC ja Mac). Olemas on vastav MapSource nimeline tarkvara, mis võimaldab kaarti vaadata, teha otsinguid, koostada teekondi, luua teepunkte. Programmis saab GPS-jälgi salvestada ja seadme ning arvuti vahel üles-alla laadida.
 
MapSource programmi müüakse koos mõne kindla kaardiga. Sobiva versiooni registreerimisel  seotakse programm ühe GPS-i või naviseadmega, millesse saab sama kaardi ka kasutamiseks laadida. Sel juhul ei ole vaja eraldi SD-kaardi versiooni hankida. Ehk siis, ostes Garmin GPSi ja näiteks Eesti TOPO kaardi MapSource programmiga, saab sama kaarti kasutada nii arvutis kui GPS-is.

Regio Garmini kaarte (Baltikum, Eesti teed ja topo) on samuti võimalik arvutiversioonis osta. Eeliseks on see, et Regio kaarte toodetakse Garmini ametliku tehnoloogia alusel ja MapSource programm on kaardiga seotud ja kaasas. Täiendavat programmi „hankimist“ ei ole vaja teha. MapSource versioonide hinnad on järgmised: Baltikumi kaart 83 €, Eesti topo 63 €  ja Eesti teede kaart 51 €

Maci arvutites kasutamiseks on vastavad tarkvaraversioonid ja konverterid , mida saab tasuta alla laadida.
Reljeefiinfoga varustatud kaartide kasutamiseks 3-mõõtmelisena on võimalik Garmini veebist alla laadida tasuta tarkvara BaseCamp, millel on mitmeid lisavõimalusi. Muu hulgas  satelliidifotode allalaadimine seadmesse salvestamiseks – Garmin BirdsEye Satellite Imagery.

Kui soovite kasutada Garmini kaarti laptopis navigeerimiseks, siis on vajalik lisatarkvara. Hetkel tootmises olev kannab nime Mobile PC, mis töötab koos ülalmainitud MapSourci kaardiga (MapSource võimaldab kaardi laadimist Mobile PC programmi).

Mobile PC versioone on müügil erinevaid, olenevalt, kas need on hangitud komplektis Garmini GPS-iga või mitte. Varasem sarnane tarkvara, mida vahel veel mõnede Garmini USB- ja sinihamba-GPSidega kaasa tuleb, kandis nime nRoute.ESMASPÄEV, 11, Aprill 2011

Euroopa kiiruskaamerate laadimine

Euroopa maanteede kiiruskaamerate laadimine Garmin Gps seadmetele. Sisaldab kiiruskaameraid enamiku Euroopa riikide kohta. (kiiruskaamerad sobivad Garmin Nüvi, Zümo, Colorado, Oregon, Dakota ja Edge seeria mudelitele)

Salvesta fail enda arvutisse siit , paki see fail lahti mõne ZIP programmiga (nt 7-zip- lae alla siit) ning kopeeri enda seadme huvipunktide kausta nimega (POI). 

Euroopa maanteede kiiruskaamerad Garmin GPS seadmetele http://www.garmingps.ee/Kiiruskaamerad/poi.exeESMASPÄEV, 11, Aprill 2011

Eesti kiiruskaamerate laadimine

Tallinn-Tartu maantee ja Tallinn-Pärnu-Ikla maantee kiiruskaamerate laadimine Garmin Gps seadmetele. (kiiruskaamerad sobivad Garmin Nüvi, Zümo, Colorado, Oregon, Dakota ja Edge seeria mudelitele)

Salvesta fail enda arvutisse siit , paki see fail lahti mõne ZIP programmiga (nt 7-zip- lae alla siit) ning kopeeri enda seadme huvipunktide kausta nimega (POI). 

Eesti kiiruskaamerad Garmin GPS seadmetele http://www.garmingps.ee/Kiiruskaamerad/garmin_kiiruskaamerad.zip

Eesti kiiruskaamerad

Kirjutas - Margus Talv

KOLMAPÄEV, 09, Märts 2011

ecoRoute HD paigaldus

Lihtne paigaldada ja võtab aega ca 5 minutit.Lihtsalt ühenda ecoRoute HD moodul sõiduki standartsesse diagnostika pessa (OBD II), teosta lihtne ühekordne liitmine ühilduva Nüvi seadmega. Oledki valmis saama infot oma autolt ja käivitada diagnostika testi läbi oma Nüvi seadme. Osta endale ecoRoute HD

Kirjutas - Margus TalvNELJAPÄEV, 09, Detsember 2010

Pühadeks uued Garmin kaardid!

Kas ehk viib saanitee sind saabuval pühade hooajal läbi metsade ja üle jõe? Sel juhul on praegu suurepärane aeg teha kaardiuuendus, et saaksid oma Garmin GPS-seadet tõhusamalt rakendada. Kuuma kakaoga mõnusalt praksuva kamina ääres istumine kõlab kindla peale soojalt ja hubaselt, ent kui sul on ikkagi õue asja, on hea, kui sul on olemas uusimad ajakohased kaardid. Maailmarändurina oleks selliste rakenduste üle uhke isegi jõuluvana.
garmin-gps-map-update
Garmin GPS perioodiliste kaardiuuendustega saad kõige täpsemad olemasolevad NAVTEQi kaardiandmed, mis hõlmavad üle 8 miljoni miili teid ja ligi 6 miljonit huviobjekti kogu Põhja-Ameerikas. Kaartide uuendamine on kiire ja lihtne ning me pakume selleks kahte suurepärast võimalust. Kui tegid oma Garminiga esimese satelliitfikseeringu vähem kui 60 päeva eest, kontrolli Garmin nüMaps garantii lehelt, kas on saadaval tasuta kaardiuuendusi.

nüMaps Lifetime: Ühekordse tasu eest saad alla laadida kõige uuemaid saadaolevaid kaardiandmeid... kogu oma Garmin-seadme eluea jooksul. Ei mingit kuutasu, ei mingeid halduskulusid. Andmeid saad uuendada iga kord, kui järjekordne kaardiuuendus välja lastakse, ilma täiendavat tasu maksmata. Vaata lähemalt meie nüMaps Lifetime lehelt.

nüMaps Onetime: Tahaksid lihtsalt värskeimat saadaolevat uuendust? nüMaps Onetime teenusega saad osta kõige viimase kaardi- ja huviobjektiuuenduse oma Garmin GPS-seadmele. Vaata lähemalt meie nüMaps Onetime lehelt.

Garmini teiste toodete ja teenuste kohta leiate infot aadressidelt www.garmin.com.ee , www.garmingps.ee , http://blog.garmingps.ee , http://rus.garmingps.ee , http://eng.garmingps.eeREEDE, 03, September 2010

Garmin Voice Studio

Nüüd saab iga huviline teha Garmin Voice Studio abiga ise kerge vaevaga oma Garmini navile hääljuhised.

Programmi allalaadimine Garmin Voice StudioKOLMAPÄEV, 01, September 2010

Mis on Garmin Nüvi 3790T juures uut?

Paljud Garmin Nüvi 3790T aspektid tunduvad vanadele nuvi omanikele kindlasti tuttavad. Üldine kaardikujundus ja menüüseadistus on praktiliselt identne. Ent ei tasu end eksitada lasta – see on täielikult uuendatud GPS, mis on peaaegu igast küljest tuntavalt täiustatud.

Peale nähtavalt uuendatud füüsilise kujunduse on Garmin Nüvi 3790T juures tehtud järgmised täiustused:

- ekraaniresolutsioon peaaegu kahekordne
- mitmefunktsionaalne puuteekraan
- nüRoute tehnoloogia koos myTrends funktsiooniga
- trafficTrends
- 3D maapinnavaade ja 3D hoonestusvaade
- häälkäsklused (hetkel eesti keelne tuge puudub) vt. Video (kuidas toimib häälkäsklus)

1. Garmin nuvi 3790T versus 1390T ekraaniresolutsioond

nuvi 3790T vs nuvi 1390T

Lülita Garmin Nüvi 3790T sisse ja avasta, kui ere ja terav on ekraan. Garmin Nüvi 3790T 800x480 ekraan on varasematest Garmini nuvi mudelitest peaaegu kaks korda parema resolutsiooniga ning selle eelised on ilmselged ja vaieldamatud.

Tekst näeb välja teravam, ikoonid selgemad ja kaardiekraan kuvab suuremat ala koos digitaalse topograafilise varjustuse ja 3D hoonetega.


2. Horisontaalne ja vertikaalne vaade


Garmin Nuvi 3790T-vertikaalne vaade

Garmin Nüvi 3790T mitmefunktsionaalset puuteekraani saab hoida nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt, nagu ülal joonisel näha. Vertikaalne vaade on eriti käepärane siis, kui navigeerid jala (jalakäija režiim).


3. nüRoute tehnoloogia

nuRoute tehnoloogia

Samuti on märgatavalt täiustatud marsruutimisloogikat, mis on väidetavalt mis tahes GPS-navigaatori kõige tähtsam tehniline aspekt. Garmin Nüvi 3790T sisaldab ka nuRoute-tehnoloogiat koos trafficTrends funktsiooniga.

TrafficTrends õpib automaatselt selgeks päevase liiklusvoo trendid ja kohandab marsruudiotsuseid vastavalt kellaajale ja nädalapäevale.

MyTrends õpib aja jooksul selgeks sinu eelistatud marsruudid. Mida rohkem sa oma „Lemmikutesse” salvestatud kohtadesse sõidad, seda targemaks Garmin Nüvi 3790T saab, märkides üles kohad, kus sa soovitatud marsruudist kõrvale kaldud. Ajapikku kohandab Garmin Nüvi 3790T oma marsruudikoostamismootorit nii, et see peegeldab mõningaid sinu eelistusi. Olin sellest funktsioonist eriti huvitatud ja mul on heameel teatada, et see tundub tõepoolest toimivat.

Pärast mitut nädalat sõitmist on Garmin Nüvi 3790T nüüdseks „selgeks õppinud”, et ma eelistan sõita oma kontorisse veidi pikemat, aga samas palju rahulikumat teed pidi.


4. 3D hoonestuse vaade

3D vaade nuvi 3790T

Kui sõidad (või jalutad) suuremates linnades, kuvab Garmin Nüvi 3790T ekraanil kolmemõõtmeliselt ka hooneid.


5. Digitaalsed topograafilised kaardid

topograafilised kaardid nuvi 3790T

3D maastikumudelid näevad tänu Garmin Nüvi 3790T kõrgresolutsiooniga mitmefunktsionaalsele puuteekraanile välja suurepärased.

Ülevaate koostas www.garmin.com.ee

PS! Seadme saate omale soetada parima hinnaga turul meie veebipoest http://www.garmingps.ee/auto-gps/garmin-nuvi-3790t või külastage meie Tallinnas asuvat Garmin esindust. Asukoha info Tallinna kaardiltKOLMAPÄEV, 01, September 2010

Nüvi 3790T paigaldamine autosse

1. Garmin Nüvi 3790T, paigaldatud auto tuuleklaasile

garmin nuvi 3790T

Nagu teistegi Garmin nüvi mudelitega, on Garmin Nüvi 3790T autosse paigaldamine kiire ja lihtne, mis ei nõua mingeid spetsialistioskusi ja võtab vaid 2 minutit.

Lihtsalt kinnita spetsiaalne alus tuuleklaasi külge, ühenda toitejuhe, pane GPS-seade alusele ja oledki valmis navigeerima.

2. Iminapaga aluse klaasile kinnitamine

garmin nuvi 3790T

Vali tuuleklaasil koht, kuhu soovid GPS-seadme kinnitada, vajuta iminapaga alus vastu klaasi ja lase lukustushoob alla, et alus kindlalt klaasile kinnitada.

3. Ühendage auto toiteadapter

garmin nuvi 3790T

Lülita toiteadapter/liikluse vastuvõtja auto sigaretisüütaja pessa.


4. Ühendage toitejuhe seadme hoidjasse

garmin nuvi 3790T

Toitejuhe ühendatakse seadme hoidja paremas küljes olevasse avasse, mitte GPS-seadme enda külge – tänu sellele mõnusale omadusele on nuvi hoidjasse panemine ja sealt ära võtmine kiire ja lihtne; ei ole vaja ühendada eraldi juhtmeid, klõpsa lihtsalt GPS-seade toitejuhtmega hoidjasse ja alusta navigeerimist.

5. Hoidja kinnitamine tuuleklaasialusele

garmin nuvi 3790T

Seadme hoidja tagaküljel on pesa, mis kinnitub iminapaga tuuleklaasialusel olevale kerale. Hoidja alusele kinnitamiseks tuleb see vajutada tugevalt vastu alusel olevat kera, kuni kera klõpsatab hoidja tagaküljel olevasse pesasse. Hoidja äravõtmiseks keera seda paremale või vasemale, kuni see aluselt lahti klõpsatab.See kera ja pesaga kinnitusstiil on lihtne kasutada, vastupidav ja kulumiskindel ning hoiab seadet sõidu ajal kindlalt paigas.


6. Nüvi 3790T hoidjasse kinnitamine

garmin nuvi 3790T

Aseta Garmin Nüvi 3790T alumine ots hoidjasse ja vajuta GPS-seade tuuleklaasi suunas, kuni see paigale klõpsatab.


7. Garmin nuvi 3790T, paigaldatud auto tuuleklaasile

garmin nuvi 3790T

Garmin Nüvi 3790T näeb oma minimalistliku disaini ja musta välimusega autos hea välja.

garmin nuvi 3790T

Garmini poolt seadmega kaasaskäiv tuuleklaasialus on äärmiselt käepärane ning muudab GPS-seadme kinnitamise ja selle vaatenurga liigutamise kiireks ja lihtsaks.


garmin nuvi 3790T

Seadmele annab toidet ja liiklusinfot üksainus juhe. Juhtme keskel olev kandiline osa on FM-liiklusinfo vastuvõtja. See ei näe küll välja kõige stiilsem, ent on eraldi FM-liiklusinfo juhtmest kindlasti samm edasi.

Ülevaate koostas www.garmin.com.ee

PS! Seadme saate omale soetada parima hinnaga turul meie veebipoest http://www.garmingps.ee/auto-gps/garmin-nuvi-3790t või külastage meie Tallinnas asuvat Garmin esindust. Asukoha info Tallinna kaardiltLAUPÄEV, 14, August 2010

Teie naviseade trikitab

Küllalt sageli kurdetakse et navi annab imelikke juhiseid ja süüdistatakse selles eelkõige seadmes olevat kaarti. Enamasti ei pea see aga paika. Kahjuks ei ole paljud kasutajad ikka veel aru saanud et mingil juhul ei tohi jätta seadmes korraga sisselülitatuks kahte kaarti korraga – eellaetud City Navigatorit ja näiteks Regio detailkaarti. Nende teedevõrgu info on küllaltki erinev ja piltlikult öeldes peab sel juhul vaene seade kuulama korraga käske, mis tulevad kahest erinevast allikast. No umbes nii nagu autot juhtiv mees peaks korraga arvestama naisega, kes käsib pöörata vasakule ja ämmaga, kes nõuab risti vastupidist. Midagi head sellest tulla ei saagi.

Aeg-ajalt tasuks ka seadme sisemist tarkvara uuendada. Kõige lihtsam on teha seda Garmini kodulehelt allalaetava WebUpdateri abiga. Installeerige see arvutisse, ühendage seade arvutiga ja WebUpdater oskab teile öelda, kas antud seadmele on uuemat tarkvara olemas. Nii mõnedki seadmed on tulnud müügile üsna bugise tarkvaraga ja alles mõne aja möödudes on sellesse tehtud parandusi. Samuti on võimalik alla laadida mitmeid kasulikke täiendusi, näit. korrektsemaks kohandatud keele ja tekstifaile jms. NB! Kindlasti jälgige tarkvara uuendamisel et seadme akud oleks vähemalt poolenistigi laetud – esialgu laetakse uus tarkvara seadmesse ja alles pärast arvuti küljest lahtiühendamist algab selle tegelik installeerimine. Kui selle jooksul peaks aku tühjaks saama, siis võivad tagajärjed olla üsna ettearvamatud.

Vahel võib juhtuda et isegi tarkvara uuendamine ei aita trikitamist lõpetada. Siis võib abiks olla reset – seadme korpusel on reset-nupp, mis võib küll olla ka osadel mudelitel kleepsu taha peidetud (vt. seadme juhendit) ja selle vajutamisega saame seadme sundida alglaadimisele. On ka veel rängemaid mooduseid hard reseti teha, aga parem on need võimalused jätta spetsialisti hooleks. Arvestada tuleb muidugi et sel juhul lähevad kaduma ka kõik kasutaja seaded.

Allikas: www.regio.ee

Kirjutas - Margus TalvLAUPÄEV, 14, August 2010

Seadme tarkvara uuendamine

Tarkvara uuendada tasub kindlasti. Praktika näitab et uued GPS-id tulevad sageli esialgu välja väikeste softivigadega, mida mõne aja jooksul kõrvaldama hakatakse. Võib isegi juhtuda, et viga on lausa kriitiline, nagu juhtus Garmini Nüvi 765 seeria mudelitega – teatav tarkvaraversioon põhjustas seadme täieliku hangumise.
Mitmeid probleeme on olnud ka näiteks sinihambaühenduse jms. asjadega. Samuti võib uute versioonidega lisanduda uusi võimalusi, nagu näit. hiljuti Garmini Colorado, Oregoni ja Dakota GPSidele oma kaartide tegemise võimalus.

Pealegi ei ole tarkvarauuenduste tegemine üldse mitte keeruline. Näiteks on Garminil selle jaoks olemas WebUpdater, mille saab omale arvutisse installeerida ja mis teeb suurema osa tööst ise ära.

Paar hoiatust siiski ka – esiteks tuleb jälgida, et enne tarkvarauuendusi oleks seadme akud/patareid oleks kindlasti vähemalt pooltäis, sest kui need uuenduse ajal tühjaks juhtuvad saama, siis on tagajärjed üsna teadmata. Teiseks võib osadel mudelitel uuendusega minna kaduma eestikeelne menüü (Garmin eTrex, 60 seeria, Quest, Quest 2, StreetPilot 2610, StreetPilot 2620). Vt. ka http://blog.regio.ee/navi/LAUPÄEV, 14, August 2010

Teepunktide mälu täis

Ei saa seadmesse uut sihtpunkti sisestada, sest seade ütleb jätkuvalt “Teepunktide mälu täis”. Usinal kasutamisel võib seda juhtuda. Nagu ikka, oli sellelgi hädalisel veel kiire ka.

Suhteliselt julm, aga mõjuv rohi sellise mure vastu on teha Nüvile tehase seadete taastamine. Selleks tuleb Nüvi korraks välja lülitada ja uuesti sisse, hoides sõrme samal ajal ekraani paremal alumisel nurgal. Hetke pärast küsitakse, kas tõesti soovitakse kustutada kasutaja andmed. Pole midagi teha, tuleb sellega leppida ja kasutaja eelistused, hiljuti valitud punktid jms. tõesti kaovad, aga vähemalt on võimalik seadmega edasi navigeerida. Paraku tuleb ka keele, mõõtuühikute jms. valikud samuti uuesti teha ja lasta seadmel satelliitidega ühendust saada, mis nagu seadme esimesel sisselülitamiselgi võtab veidi kauem aega kui tavaliselt.

Osadel Nüvidel võib sama funktsioon olla seotud ka ülemise vasaku ekraaninurgaga, aga toimib analoogselt. Vt. ka http://blog.regio.ee/navi/LAUPÄEV, 14, August 2010

Nüvi seadmete kalibreerimine

Tuli kurb klient meie kauplusesse ja kurtis, et tema Nüvi ekraan on “paigast ära” ja ei saa hästi enam tähti toksida, sest "ü" tähe alt tuleb "m" ja "k" tähele vajutades ilmub hoopis "a" j.n.e. ehk Teie seadme puuteekraan ei reageeri õigesti. Õnneks on lahendus lihtne ja kõik suudavad sellega ise hakkama saada.

1. Nüvi 255, 255W, 265W, 250, 250W j.n.e kalibreerimine käib nii:

Seadme sisse lülitamise ajal hoiate sõrme ekraani keskel ja paarikümne sekundi jooksul jõuab seade otse kalibreerimise funktsioonini.

2. Nüvi 1200, 1300, 1400 seeria kalibreerimine:

Sisse lülitamise ajal vasakut ülemisel ekraaninurgas sõrme hoides jõuate otse kalibreerimise funktsioonini. Pärast stylusega punktide vajutamist on kõik jälle nii nagu peab.

3. Nüvi 700 seeria kalibreerimine:

Ekraani kalibreerimiseks:

• lülitage seade välja
• hoidke sõrme ekraanil
• lülitage nuppu vasakule liigutades seade sisse ja kohe paremale lukustuse asendisse
• mõne aja pärast ilmuvad ekraanile kalibreerimispunktid

Vt. ka http://blog.regio.ee/navi/KOLMAPÄEV, 04, August 2010

Oregon 550t aitab valmistuda jahihooajaks

Kuigi praegu veel kütab päike kuuma südasuve, teab iga jahimees, et hooaeg on vaid ümber nurga (meie arvestuse järgi 30 päeva, aga samas võime suures ootusärevuses veidi eksida). Päevade lühenedes hakkavad arukad jahimehed jahihooaja ootuses vaikselt metsas ja põllul luurel käima. Sel aastal on neil arsenalis üks uus relv.

Oregon 550t on Garmini välitegevusteks mõeldud tipptasemel käsiseade, mis on saadaval arvukate lisafunktsioonidega. Eellaaditud topograafilised kaardid näitavad maapinnavorme ja seadmele laaditav hämmastavalt üksikasjalik BirdsEye satelliitfotode rakendus aitab jahimeestel näha reaalset pilti oma ümbrusest.

Veelgi ägedamaks teeb seadme sisseehitatud 3,2-megapiksline veekindel digitaalne kaamera, mis märgib ära täpse asukoha, kus foto on tehtud. Selle asemel, et peaksite igale teetähisele arusaadava üldpildi loomiseks käsitsi kirjelduse lisama, teeb teie tehtud foto kõik ise.

Allpool olevast videost näete, kuidas Oregon 550t võib aidata teil sel sügisel metsas edukamalt tegutseda ja jahti nautida. Seadme saate omale osta siit http://www.garmingps.ee/kasi-gps/garmin-oregon-550tKategooriad

JOOKSEV AASTA